Оформлення лабораторної роботи

Лабораторна робота є свого роду контрольною, яку виконують студенти, які вивчають прикладні науки. У ВУЗах не розробляють окремих вимог, як оформити лабораторну, тому орієнтуватися слідує на загальні правила Держстандарту.

Оформлення тексту

Оформлення лабораторної роботи починається з правильного вибору шрифту, його розміру і міжрядкового інтервалу. Для написання тексту студенту слід використовувати шрифт Таймс Нью Романс чотирнадцятого розміру. Інтервал повинен бути полуторний. Не можна самостійно змінювати тип шрифту або його розмір, якщо викладачем не вказано інше.

Номер сторінки розставляється у верхньому правому куті. Титульний лист не нумерується.

Кожен абзац починається з відступу, розміром 1,25 сантиметрів. Переліки оформляються самостійно за допомогою маркерів або нумерації. Заголовки відокремлюють від основної частини пропусками рядків, а самі вони пишуться з використанням напівжирного або прописних літер.

Для теоретичних розділів, якщо їх містить лабораторна робота, допускається поділ їх на окремі параграфи. Бажано, щоб їх обсяг був приблизно однаковим для гармонійної подачі інформації.

Оформлення малюнків і формул

Лабораторна робота неможлива без таблиць, схем або малюнків. Оформити їх самостійно дуже легко.

Пишемо слово «Таблиця», вказуємо її порядковий номер (перше число – номер розділу, друга після точки – таблиці), ставимо дефіс і пишемо назву. Оформлення та принципи нумерації малюнків аналогічні.

Трохи складніше самостійно написати належним чином формули в лабораторній. Слід відступити рядок від тексту, написати формулу, використовуючи спеціальні символи, у кінці ставиться кома, а праворуч біля самого краю листа – порядковий номер. Потім знову зробіть відступ і розшифруйте всі використані позначення в форматі: символ – розшифровка.

Якщо формули для дослідження були запозичені з підручника, то не забудьте залишити відсилання на перше джерело.

Намагайтеся, щоб малюнки, таблиці мали єдиний стиль і колірну гамму.

Оформлення посилань і списку використаних джерел

Для написання лабораторних робіт використовуються підручники, наукові публікації, методички, інтернет-ресурси та інше. вся запозичена інформація позначається зносками.

Зноска це відсилання за допомогою маленьких цифр в кінці цитати до опису першоджерела знизу сторінки. Вони бувають наскрізні і посторінкові. Опис містить прізвище, ім’я, по батькові автора, повна назва статті або книги, сторінку, де будь-який бажаючий зможе відшукати цитату.

Посилання це аналогічна вказівка першоджерела, але шляхом відсилання до нього в списку літератури. Знизу сторінки опис книги або інтернет-ресурсу відсутні. Для оформлення посилання самостійно за допомогою квадратних дужок в кінці цитати вкажіть порядковий номер першоджерела зі списку і потрібну сторінку.

Якщо вам необхідно позначити авторство наведених малюнків або даних з таблиць, то після них ставите зірочку і пишете, що слово «джерело» і додаєте посилання або вказуєте, що зроблено на підставі таких-то книг.

Цікаво знати!

Курсовий проект традиційно складається з трьох частин: теоретичної, аналітичної та розділу з рекомендаціями. Дуже рідко зустрічаються роботи з двох або чотирьох розділів, коли одна глава поділяється на дві частини або об’єднується аналіз і рекомендації. Написання теоретичної частини курсової роботи виконується на самому початку як і анотація до диплому

Відсилання потрібні на такі дані:

 • Пряме чи непряме цитування чиїхось слів.
 • Повтор положень чужих наукових пошуків.
 • Витяги із законів.
 • Статистика.
  Дані зі звітів офіційних організацій (результати соцопитувань, спостережень, дослідів і т.д.).

Виконані розрахунки і написана теорія це ще не вся лабораторна робота. Як оформити список літератури – наступне питання. Він подається таким чином:

 • У міру появи посилань до книг.
 • В алфавітному порядку.
 • В хронологічному порядку (практично не використовується в студентських проектах).

Алфавітний порядок не такий простий, як здається. Спочатку потрібно вибудувати нормативно-правові акти у порядку їх юридичної сили, а потім в межах груп вибудувати за першими літерами назв.

Потім аналогічним чином обробляються книги, наукові статті, підручники, монографії, дисертації. Якщо стаття має електронний формат, то вона все одно відноситься до цієї групи. Спочатку потрібно подати наукові праці вітчизняних вчених або російською мовою, а після – іноземною.

В кінці списку самостійно розподіліть по вже зрозумілим принципам джерела Інтернету, поставивши їх за першими літерами заголовків.

Щоб лабораторна робота пройшла перевірку по виявленню плагіату, потрібно самостійно викласти своїми словами весь теоретичний матеріал. Чим його менше в тексті дослідження, тим вище його унікальність. Але якщо вона все ж таки присутня, то оформлення не унікального матеріалу за допомогою малюнків СмартАрт допоможе обійти перевірку. Добре переробляються переліки, списки, класифікації, описи етапів процесу. Лабораторна робота стає більш ілюстративною і оригінальною.

5 (100%) 2 votes

Наші переваги

Иконка

Гарантія якості

Иконка

Супроводжуємо до захисту

Иконка

Виконаємо точно в строк

Иконка

Якісний сервіс

Иконка

Зручна оплата і система знижок


5000

Виконано замовлень

213

Авторів на сайті

2315

Клієнтів

Відгуки

 • Замовляв контрольну роботу

  Контрольну роботу замовляв. Далі додому, щоб сесію закрив швиденько. Дуже чітко все вирішили, я здав не дивлячись і отримати залік! Велике спасибі співробітникам сайту за допомогу студентам! Ви нам потрібні! Продовжуйте працювати так само добре!

 • Вже не перший раз замовляю у вас! Все відмінно на А100! Дякую

  Замовляю другий раз. Першою була курсова, тепер на її базі, до того ж автора, йду писати дипломну. Дуже зручний процес оформлення та оплата по частинах. Науковому керівнику все подобається. Чекаю практичну частину, скоро піду здавати.

 • Виконали термінове замовлення! Дякую

  Треба було терміново отримати курсовик по перекладу. Теорію я не знала, з мовою не дружила. Моя подружка, ваш постійний клієнт, порадила замовити. Грошей звичайно шкода було, я ж сама можу, якщо захочу. Але ... Зараз вже в третій раз оформляю замовлення, тепер на диплом. Увійшла у смак :)

 • Задоволений вашою роботою! Дякую!

  Пишу відгук тому, що задоволений роботою сайту! Оперативненько відповідали, на питання відписувати, навіть смс-ки слали з етапами готовності. Диплом вийшов чудовий! Здавати - суцільне задоволення, і навіть гордість! Поставили відмінно, відзначили хорошу "глибину дослідження".

 • Звіт по практиці на відмінно! Ура !!!

  Дивовижна штука - життя. Працюєш щоб вчитися, вчишся щоб працювати. У мене горів звіт по практиці. Так завалили в організації бідну студентку, що щоденник я тупо не заповнила ... Скинула інфо на сервіс, надіслали заповнену документацію навіть з пропозиціями щодо поліпшення роботи. Спасибі!

 • Дякую!

  Вийшла з декрету, дали 6 рефератів з предметів, щоб успішно відновитися на курс. У мене дитина, заняття, фріланс. Просто немає можливості сидіти з теорією. Вирішила замовити і не прогадала - все здали вчасно, відправила викладачам Тепер знову вчуся на 3-му курсі!

 • Велике спасибі вашим авторам! Молодці!

  Сподобалося, що дуже багато авторів на сайті, можна вибрати того, хто працює прямо за фахом! Диссер у мене був специфічний, з програмування, треба було написати свою прогу та презентувати комісії. Треба було людину знайти, хто точно знає, як робити. Захистився на "п'ятірочку"!

 • Фізика на відмінно? Це реально!

  Завдання з фізики для мене здалися складними, але були життєво важливими для того, щоб сесію закрити. Довелося замовляти (а що робити))). Цінник прийнятний, за термінами - 3 дні вийшло. Спасибі команді сервісу за допомогу з навчанням! Я задоволений, все закрив.

 • Складна тема диплома для Вас не проблема! Спасибі!!

  Вибрала складну тему для диплома, погодила, змінювати не дозволили. Сиділа кілька тижнів в паніці, довелося шукати сайт, де можна замовити. На вас натрапила з третього разу, відповіли з розрахунком першими! Знайшли автора, який краще розуміє по моїй спеціальності - робота на відмінно!

 • Дякую!

  Дякую за звіт по практиці! Мені не хотілося проходити, своя робота є (а там не ставлять печатки, не за фахом). Прислали на пошту всі папірці через тиждень після замовлення. Зробив характеристику сам, все здав в одній папці. Дуже хороша робота, друзі!

 • Замовляв твори – хлопці впоралися на 5!

  Я не вмію писати твори. Немає таланту до цього (і бажання). По закордонній літературі задали писати есе по книжці, яку в очі не бачив і тим більше не читав. Через пару днів після замовлення отримав великий текст, все за планом. Здав вчора, навіть похвалили! Дякую співробітникам!

 • Дякую за допомогу на п’ятірочку!

  Дякую за допомогу! Думав не впораюся з дипломом і поїду в армію))) Якість просто відмінна, отримав четвірку, навіть не читав весь текст)) Вогонь, тепер я дипломований фахівець !!! Обов'язково пораджу вас молодшим курсам, кому треба здавати!

 • Контрольні роботи на відмінно! Респект!

  Здавав контрольні роботи, був завал на роботі. Друг порадив замовити на сайті, щоб не паритися. Зарегался, заповнив анкету та відразу отримав рахунок. Страшнувато було оплачувати, але довелося, діватися нікуди. Здали через день, всі роботи відправили на пошту одним файлом!

 • Велике спасибі !

  Замовляла у вас диплом, все сподобалося. Здали день в день з зазначеним дедлайном. При цьому була можливість узгоджувати все з науковим керівником. Начебто сама писала, сиділа. І спасибі що оформили таблички, сама б не впоралася!

 • Допомогли з дисертацією! спасибі

  Мені необхідно було допомогти з дисертацією, була моторошна проблема грамотно написати теорію. Вибрали автора, розрахували ціни і написали план роботи. Загалом, я дуже задоволена - під моє дослідження теоретична частина підходить ідеально!